3. pivní festival 2019

Mělnické náměstí opět ožilo Pivním festivalem

 

Poprvé znamená zkusit něco nového, podruhé je to opakování úspěšné akce, a potřetí již vzniká tradice. A tou se stal i třetí ročník Pivního festivalu Mělník, který založil a pořádá náš spolek Světlonoška.

V sobotu 25. května tentokrát již od 10 hodin dopoledne si na náměstí Míru zase dali dostaveníčko výrobci tohoto našeho „národního nápoje“.  A tak své stánky zde otevřely malé i střední pivovary z blízkého i vzdálenějšího okolí. Na čepu bylo letos rekordních devatenáct pivovarů. Kromě „stálic“ tohoto setkání jako byl Pivovar Cvikov, Falkenštejn, litoměřický minipivovar Labuť, a z našeho regionu Podřipský rodinný pivovar, První parostrojní pivovar Lobeč a samozřejmě místní minipivovar Němý Medvěd. Přijel Hořický pivovar JungBerg, z „města piva“ plzeňský Raven, a minipivovary Chroust, Zbraslavská koza či Bad Flash. Letos jsme přivítali celou řadu nováčků. Co pijí za „velkou louží“ nabídl pivovárek s příznačným názvem Novej svět z Čečelic a z Orlických hor pivovárek Neratov, jenž kromě vaření piva dává práci handicapovaným, kteří zde tak nacházejí své uplatnění.  Moravu zastupoval pivovar Welz ze Zábřehu, od Jičína přijel tzv. létající pivovar Černý potoka, z Nepomuku Zlatá kráva a z chmelem požehnaného Žatecka  pivovárek Siřem.

Návštěvníci i letos hodnotili jeho kvalitu zápisem do tzv. Pivního pasu. Součástí celé této akce byla opět soutěž o nejlepší ležák a speciál. Jako „nejlepší ležák“ byl vyhlášen výrobek Hořického pivovaru JungBerg! A coby „nejlepší speciál“ byl oceněno pivo z tzv. létajícího pivovaru Chroust! 

K pivu bylo třeba i něco zakousnout. A to se postarala celá řada výrobců nejrůznějších dobrot.

Samozřejmě nechyběl ani doprovodný program. Přestavila se pražská hudební formace Funk Corporation, což je desetičlenný band v čele s moderátorem České televize Tomášem Drahoňovským, tentokrát ovšem v roli zpěváka. Dále mělnicko - pražská kapela Rissla a a samozřejmě ani zde nesměla chybět skupina Baťa a Kalábůf něžný beat. A vše zakončily  nejznámější „pecky“ legendárních Katapultů v podání jejich revivalové kapely ze Znojma. 

© 2016 by Marcela Vaňhová  

Všechny texty a fotografie jsou majetkem společnosti a je zakázáno je kopírovat nebo jinak rozšiřovat.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now