FESTIVAL JÍDLA A PITÍ 2. ROČNÍK 2019

 

Na mělnickém náměstí se sjely food truckery

 

Dobré jídlo a pití samozřejmě většině z nás zpříjemňuje život. Avšak každá oblast, země či kultura má svůj specifický způsob zpracovávání potravin jako například podle podnebí nebo i zmíněnou kulturou. Řada z nás tak na svých cestách poznává různé místní speciality a porovnává to třeba i českou kuchyní. Avšak v některých případech není třeba někam cestovat, ba právě naopak speciality různých zemí přijedou sami.

CZEFTA – Česká food truck asociace  je organizace, která sdružuje food truckery z celé České republiky jejíž členové jsou majitelé pojízdných restaurací, bister, kaváren, vináren a barů. Tato organizace spolupracuje rovněž se zahraničními komunitami food truckerů a má za cíl oživit město za účelem dalších možností stravování na ulici.

A jedním z těchto případů byl i druhý ročník Mezinárodního festivalu jídla a vína v Mělníku, který opět pořádal zdejší spolek Světlonoška. Na náměstí Míru tak návštěvníci z jedenácti vozidel a třech stánků mohli ochutnat například originální belgické hranolky připravované přímo na místě z čerstvých surovin s velkým množstvím omáček.

Doslova „sladkou“ Francii reprezentovaly makronky a tartaletky Nos Macarons z čistě mandlové mouky a kvalitních surovin jako je čerstvé ovoce, máslo a mascarpone.

Pochutnat si bylo možno na pravých bavorských klobásách a podobně jako na předcházejícím Pivním festivalu byla v obležení i pojízdná udírna BÚÚÚ CHROCHT.

Dobré jídlo si jistě zaslouží zapití neméně vynikajícím nápojem. A jak již z názvu vyplývá nechyběl i výběr těch nejlepších vín.

Představila se společnost Kassimex s výběrem vín z Rumunska se svými produkty z vinic Cramele Recas, Minis Maderat a Cramele Odobesti.

Dále „BLACK PRINT WINES“ v zastoupení Tomáše Trejbala představila naturální vína. Samozřejmě chybět nesmělo domácí Vinařství Pavla Chorouše známě z farmářských trhů.   

Z  Moravy to bylo Víno Maděryč coby zastoupení malého rodinného vinařství Vydařelý - Holomáč z Čejkovic, malebné vinařské obce s mnoholetou tradicí výroby moravského vína, známá svými templářskými sklepy.

Samozřejmě k dobré pohodě přispěla skvělá muzika. I letos se představily čtyři kapely, které to skutečně rozpálily od samého počátku. Řepínská skupina Rozšláplý Kecky ukázala co znamená ona „známka punku“.

Z Prahy dorazili Špinavý Lůzři, kteří již postupně začali přitahovat návštěvníky do prostoru pod pódiem.

Ten se ještě více zaplnil při vystoupení kapely Ferit z Ústí nad Labem.

A vše vyvrcholilo koncertem Basketles - Beatles & CCR revival band z Kladna, jenž se zaměřují na věrnou interpretaci hitů dvou legendárních kapel z éry 60.let: The Beatles a Creedence Clearwater Revival, jejichž hudba prolínající rock and roll, mersey beat, country a swamp rock žije dodnes. To již tančilo celé náměstí a proměnilo se ve fantastický mejdan. 

Doslova se tak splnil slogan: „Food truck je street food a street food rozhodně patří mezi lidi“.

© 2016 by Marcela Vaňhová  

Všechny texty a fotografie jsou majetkem společnosti a je zakázáno je kopírovat nebo jinak rozšiřovat.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now