Kdo jsme a co děláme

SVĚTLONOŠKA

 

Jolana

 

Trvalo mi několik týdnů, než jsem vymyslela název pro projekt, který se zrodil v mé hlavě před mnoha lety.

Tenkrát se měl jmenovat „Da Vinci“, leč osud mě zavál zcela do jiného oboru, jiné práce, ale já svou myšlenku a vizi neopustila. V té době se neuskutečnila, ale čekala na mě.

Teď, po letech, se ke svému snu vracím. 

 

Proč zrovna Světlonoška?

 

K názvu Světlonoška mne přivedla má kamarádka, keramička, úžasná „baba“ z lesů Kokořínska, která si ve své krásné, tvůrčí samotě ujíždí na sonetu č.66 od Williama Shakespeara a přitom zasněně vytváří mystické, nádherné sochy, sošky, hlavy a někdy i vlčí máky.

Tak tahle ženská mi při mém plácání z hlíny nadšeně vyprávěla biblický příběh o Světlonoši, padlém andělu. Úplně jsem hltala každé její slovo a dá se říct, že mě tento příběh začal fascinovat.

Světlonoš, neboli Jitřenka, anebo podle římských astrologů, Venuše.

Byla jsem nadšená Venuší, padlým andělem, a šlo mi hlavou, že teprve když kdokoliv z nás, byť by to byl anděl nebo člověk, upadne, a je mu dovoleno povstat, přijde pocit štěstí.  Už ví, o co tady na tom světě jde.

 

Ponořila jsem se do vyprávění mé učitelky a najednou mi došel i význam mého jména.

Jolana v řečtině Helena znamená světlo pochodně. Tak to bude holčička, bude to Světlonoška, ta, jenž osvětluje temnotu. 

 

 

 

 

Světlonoška chce a přeje si vrátit lidem světlo do jejich životů, radost z tvoření, hravost a lásku. Jsme všichni touto přetechnizovanou dobou znaveni, vyčerpáni a ztrácíme víru, v cokoliv.

Projekt je zaměřen na všechny věkové skupiny. Vytvoříme oázu, ráj na zemi na statku u lesa, v přírodě.

Budeme tam mít ovečky, kozy, slepice a možná oslíka, to aby nám připomínal naší umíněnost a paličatost.

Budeme tam mít dílny a ateliér.

Ubytování a tělocvičnu.

Zahradu s ovocnými stromy a z jejich plodů budeme vyrábět marmelády a péct koláče.

Bude to o kurzech, řemeslných, kreativních, výtvarných, kulinářských.

Můžeme dělat ochutnávky vín a taky yogové víkendy, pobyty s dětmi, aby viděly, jak ve skutečnosti vypadá domácí zvířátko.

Budeme vám vařit skvělé, domácí jídlo a hýčkat vás třeba při relax víkendu masážemi a péčí o tělo a duši.

Chceme tam mít velkou knihovnu, žádnou TV.

Spolupracujeme na projektu agroturistiky a máme toho ve svých snech a přáních mnoho, co pro Vás chceme vybudovat.

A protože všichni, celý náš tým věří ve své sny, tak se na Vás budeme těšit.

Za Krištofa, Veroniku a Světlonošku

Jolana

Krištof

 

Krištof studoval fotografickou, televizní a filmovou školu.  Má organizační talent, proto se taky hlásil na toto studium. Organizuje už od dětství. Všechno, všechny a všude a musím podotknout, že mu to doopravdy jde skvěle.  Má za sebou několik natáčení, většinou jako asistent. Přes tahání kabelů, vození herců po Praze až po zářivé světlo reflektorů, nebo spíše kamery. Celý rok makal na Mělnických trzích každou sobotu od časných ranních hodin, kdy všichni normální lidi ještě spí. Náš šéf je pracovitý a temperamentní. Někdy má s námi trochu víc práce, a to když se snaží nastolit mezi námi dvěma kreativci řád a disciplínu.

 

 

Veronika

 

Veronika mi vstoupila do cesty nedávno. Má talent na rukodělné práce. Pod jejíma rukama se doslova rodí nádherné věnce, bytové doplňky a všechny ty děsně potřebné věci pro vytvoření útulného domova, které prostě musíte mít. Já už mám doma tři, taky andělská křídla, pytlík vymáchaný v čaji s receptem na věčnou lásku a vázu z Paříže se sušenými květy. Veronika hodně mluví, vlastně pořád mluví a taky neustále za každou druhou větou říká: „Víš co?“ Nevíme. Nikdy nevíme. Tak nasloucháme a čekáme na to její obvyklé: „ Víš co?“ Ještě že ji máme. Veronika je rozevlátá stejně jako její nádherná hříva vlasů, kterou se může pyšnit světu. A jsme rádi, že ji máme v týmu, protože vždy dokáže odlehčit atmosféru a vnést lehký, svobodomyslný vánek do našich životů.

© 2016 by Marcela Vaňhová  

Všechny texty a fotografie jsou majetkem společnosti a je zakázáno je kopírovat nebo jinak rozšiřovat.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now