Domov sv.Máří Magdalény, Litoměřice - Jiřetín pod Jedlovou

Díky Tomášovi Trejbalovi, který organizuje akci pro Domov sv.Máří Magdalény pod názvem: " Mělník pomáhá!!! " jsem se dozvěděla o zoufalé situaci osamělých matek s dětmi, zletilých či nezletilých, a těhotných žen, které se dostaly do nepříznivé sociální situace spojené se ztrátou bydlení.

Posláním tohoto domova je poskytnout dočasný domov maminkám s mentálním postižením.Toto mentální postižení je trvalé a nezvratné.

V neděli 2.prosince 2018 jsem se s kamarády Láďou a Bedřichem vypravila do Domova sv.Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou, aby jsem mohla předat dary od vás. Vedoucí Domova paní Marcela Dvořáčková mě velice ochotně provedla po celém objektu a vysvětlila nám všem celou problematiku tohoto Domova, který funguje na hranici existence a je momentálně mimo stávající sociální systém. Pečovatelé ze svého patnáctitisícového platu hradí maminkám jídlo nebo hygienické potřeby a nejenom to. Sdílejí s nimi jejich osudy týraných a zneužívaných žen stojících na okraji naší společnosti.

Chci Vám všem, kteří jste se podíleli na pomoci maminkám s dětmi v jejich zoufalé životní situaci velice poděkovat. Rozhodla jsem se v této činnosti pokračovat a "Krámek U dvou přátel" bude i nadále sběrným místem pro pomoc tomuto Domovu. Pokud chcete podat pomocnou ruku a nejsou vám lhostejné osudy lidí, kteří ji zoufale potřebují, můžete tomuto Domovu přispět finanční částkou, která pomůže k opravě střechy anebo zakoupit potraviny, které se maminkám a jejich dětem nedostávají.

Domov sv.Máří Magdalény potřebuje:

* dětskou krupičku
* dětské kaše od 4.měsíců výše
* Sýry - mazací i tvrdé
* paštiky
* jakákoliv zelenina i ovoce, krom jablek - ty dostávají od
rodin přímo ze zahrádek
* máslo
* jogurty
* dětské bobíky nebo smetánky pro nejmenší
* brambory
* cibuli
* vajíčka
* maso, na které maminky nemají
* trvanlivé potraviny ( těstoviny, rýže, luštěniny ....)
* mycí prostředky na nádobí
* hygienické prostředky obecně

číslo účtu: 78 - 520 992 0257 / 0100
https://dchltm.cz/pomoc-v-cr/domov-pro-matky-s-detmi/

Děkujieme

© 2016 by Marcela Vaňhová  

Všechny texty a fotografie jsou majetkem společnosti a je zakázáno je kopírovat nebo jinak rozšiřovat.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now